Haber

Merkezefendi Belediyesi Dar Gelirli Ailelerin Çocuklarına Beslenme Desteği Veriyor

Merkezefendi Belediyesi, ‘Beslenme Desteği’ ile dar gelirli ailelerin ilk ve orta okullarda öğrenim gören çocuklarının öğle yemeği ihtiyacını karşıladı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İçinde bulunduğumuz zorlu ekonomik koşullardan çocuklarımızın etkilenmemesi için çalışıyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla dar gelirli ailelerin ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukları için başlattığı ‘Beslenme Desteği’ hem öğrencilere hem de ailelerine katkı sağladı. Çocuk gelişimi için beslenme mühendisleri ve diyetisyenler tarafından belirlenen yüksek maliyetli menülerin yer aldığı ek yemek ile öğrencilerin öğle yemeği ihtiyaçları karşılandı.

Merkezefendi Belediyesi Aşevi’nde haftanın 5 günü özenle hazırlanan ve protein değeri yüksek yiyecekler minik öğrencilere ulaştırıldı.

“Keşke her istediklerini alabilseler”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çocukların her şeyin en iyisine layık olduğunu belirterek, “Çocuklarımız okulda yemek yemeden eve gitmek zorunda kalmasın düşüncesiyle 5 ay önce Merkezefendi’de ‘Beslenme Saati’ hizmetimize başladık. Bu süreçte ilçemizde bulunan 11 okulda hem dar gelirli hem de dar gelirli ailelere “Her gün deprem bölgesinden ilimize gelen yüzlerce çocuğumuza lezzetli ve besleyici öğünler ulaştırdık. Çocuklarımız her istediklerini yiyebilecekleri bir ülkede yaşamayı hak ediyor. Keşke istediklerini elde edebilseler. Dayanışma ve sevgiyle bu zor günleri hep birlikte atlatacağız.” – DENİZLİ

inhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu