Haber

Meclise girmek için yarıştılar! İşte spor dünyasından milletvekili olabilecek ve olamayacak o isimler

Spor Dünyanın değerli isimlerini bünyesine katan siyasi partiler, listelerinden bu isimleri seçimlere dahil etti. Milletvekili adayı olarak gösterilenlerin bir kısmı Meclis’e girdi, bir kısmı da yeterli oyu alamadı.

ALPAY ÖZALAN YİNE MECLİSTE

AK Parti İzmir 2. Bölge 2. Olağan Milletvekili adayı eski futbolcu Alpay Özalan, AK Parti’nin İzmir’den 8 milletvekili çıkarması sonrası yeniden Meclis’e girdi.

ÜNAL KARAMAN MEP SEÇİLDİ

UYGUN Partisi Konya’da teknik direktör ve eski futbolcu Ünal Karaman’ı 1. sıradan aday gösterdi. Karaman, YETER Partisi’nin Konya’dan 1 milletvekili çıkarması ile Meclis’e girme hakkını elde etti.

SANCAKLI’DA SAFFET KAZANDI

MHP’nin Kocaeli 1’inci olağan milletvekili adayı olarak gösterdiği Saffet Sancaklı yarışı kazanarak bir dönem daha milletvekili oldu.

HATAY’IN SESİ GÖKHAN ZAN MECLİS’E GİTMEDİ

UYGUN Partisi, deprem felaketinin yaşandığı dönemde Hatay’dan canlı yayın ve yardım çağrıları yaparak bölgenin sesi olan eski futbolcu Gökhan Zan’ı Hatay’dan ikinci olağan milletvekili adayı olarak sundu. Zan milletvekili seçilmedi.

ESKİ HAKEM MÜFTÜOĞLU BAŞARISIZ OLDU

AK Parti’nin Antalya’da 7. sıradan aday gösterdiği eski hakem Kuddusi Müftüoğlu, Meclis’e giremedi. Antalya’da 488 bin 223 oy alan AK Parti, 6 milletvekili çıkarmayı başardı.

GENÇ ADAY MEP OLMADI

20 yaşındaki milli yüzücü Umut Arman Sonay, AK Parti İstanbul 1. Bölge 18. adayı oldu. Sonay milletvekili seçilmedi.

İREM YAMAN KUTUDAN ÇIKMADI

İYİ Parti’den Dünya ve Avrupa Şampiyonu olan milli tekvandocu İrem Yaman, ittifak çerçevesinde CHP’den aday gösterildi. Ankara 2. Bölge 4. sıradan aday gösterilen Yamak milletvekili seçilmedi.

haber-ceylanpinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu