Haber

İOKBS saat kaçta bitecek? Bursluluk sınavı ne zaman bitiyor?

jocbs saat kaçta bitecek? Sorusu 3 Eylül Pazar günü yapılacak sınava katılacak adayların yakınları tarafından soruluyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavın saat kaçta başlayıp biteceğine ilişkin araştırmalar arama motorlarında sorgulanıyor. Peki İOKBS saat kaçta bitecek? Bursluluk sınavı ne zaman bitiyor?

İOKBS NE ZAMAN BİTECEK?

Eğitim Bakanlığı Enstitü tarafından düzenlenen IOKBS sınavı 3 Eylül Pazar günü saat 10.00’da başlayacak. Sınav 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf düzeyindeki öğrencilere yönelik olacak ve 100 sorudan oluşacak. Toplam süre 120 dakika olacak ve sınav saat 12:00’de sona erecektir. Buna göre İOKBS sınavı saat 12.00’de sona erecek.

BURS SINAVINA MEME UCU İLE GİREBİLİR MİYİM?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, öğrencilerin sınava gelirken yanlarında geçerli bir kimlik belgesi (TC kimlik numaralı kimlik kartı/TC kimlik kartı veya geçerli pasaport, KKTC kimlik kartı) bulundurmaları gerekiyor. Pasaportu olmayan KKTC vatandaşları için fotoğraf ve kimlik numarası), koyu siyah ve yumuşak uçlu kurşun kalem, kalemtıraş ve bulaşmayan silgi. Buna göre Bursluluk sınavına kalemle girilebilmektedir.

habertarsus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu