Haber

İddia: 3 Avrupa Ülkesinin Büyükelçiliğine Saldırı Uyarısı

Emniyet Genel Müdürlüğü, üç batı Avrupa ülkesinin Ankara büyükelçiliği ile bir milletlerarası kuruluşu taarruz riskine karşı uyardı.

E-posta gönderdiği

Reuters ajansı, ismini vermediği yetkililere dayandırdığı haberinde, üç Batı Avrupa ülkesinin Ankara büyükelçiliklerine ve bir milletlerarası kuruluşa ‘potansiyel güvenlik tehditleri’ uyarısı yapıldığı tez etti. 

Artı Gerçek‘in aktardığına göre Emniyet yetkililerinin uyarısının ardından, ismi verilmeyen ancak ‘büyük bir kuruluş’ olarak nitelenen kurumun da çalışanlarına ‘alışveriş merkezi, otobüs durakları ve havalimanlarının riskli olduğuna’ dair e-posta gönderdiği öne sürüldü.

Reuters haberinde, Türkiye Savunma ve İçişleri bakanlıklarının da iddiayla ilgili sorulara yanıt vermediği bilgisini verdi.

“Türkiye’ye seyahat etmeyin” uyarısı

Öte yandan, Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic de vatandaşlarını ‘Türkiye’ye seyahat etmemeleri’ uyarısı yaptı. Tanjug ajansının haberine göre Dacic’in ikazında ‘Özellikle Ankara’ya seyahat etmeme’ çağrısı yer aldı. Dacic ‘Güvenlik kurumlarından aldığımız bilgiye nazaran önümüzdeki birkaç hafta için muhtemel terör taarruzları konusunda vatandaşları uyarmak istiyorum ve bu bilgi, Türkiye’nin başkenti Ankara’ya dair’ dedi.

Dacic, uyarının Türkiye’nin diğer bölgeleri için de geçerli olabileceğini söyleyerek, Sırbistan vatandaşlarına mecburî münasebetleri yoksa Türkiye’ye seyahat etmeme, Türkiye’de bulunanlara da ‘kalabalık yerlerden kaçınma’ daveti yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu