Haber

Hulusi Efendi Vakfı’ndan depremzedelere iftar ve sahur yemeği

Merkezi Malatya’nın Darende ilçesinde bulunan Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı, Kahramanmaraş ve Malatya’da depremzedelere iftar ve sahur hizmeti veriyor.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Kahramanmaraş’ta depremzedelere Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı tarafından hazırlanan iftar ve sahur paketleri dağıtılmaya devam ediyor.

Depremzedeler için yöreye göre dört çeşitte pişirilen yemeklerin yanı sıra su, ekmek, zeytin, reçel, bal, tahin helvası, çikolata, tereyağı ve fındık ezmesi gibi yiyecek ve içeceklerin yer aldığı sahur paketi hazırlanır. tatmak.

Vakıftan yapılan yazılı açıklamada, depremden etkilenen illerde sıcak yemek, sahur, ekmek ve su ihtiyacının karşılanması için çeşitli düzenlemelerin yapıldığı belirtildi.

Açıklamada şu sözler yer aldı:

“Vakfımız depremin ilk gününden itibaren faaliyetlerini arttırarak sürdürüyor. Gönüllülerimizle kurduğumuz gönül sofralarında yüzbinlerce yemek ikram edildi. Şu anda Elbistan ve Kahramanmaraş’ta iftarlarımızı veriyoruz. sahur yemeklerimizi de aynı bölgede farklı noktalarda dağıtmaktayız.İl Darende’de hazırlanan paketlerimiz Kaymakamlıklar ve Kaymakamlıklar koordinasyonunda yetkililerimiz tarafından çadır kentlerde dağıtılmaktadır.Vatandaşlarımız memnun. ikram ve takviyelerimizi artırmaya devam edeceğiz.”

emirgaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu