Teknoloji

Facebook, Profillerdeki Bazı Kişisel Bilgileri Kaldırıyor

Meta çatısı altında faaliyet gösteren Facebook, milyarlarca kullanıcısıyla hala dünyanın en tanınan platformlarından biri pozisyonunda. Bu nedenle de de birçok yenilik uygulamaya daima olarak ekleniyor. Artık de dev platformun kullanıcıların profillerinde kimi değişikliklere gideceği ortaya çıktı.

Sosyal medya uygulamaları hakkındaki paylaşımlarıyla tanınan Matt Navarra ve medya devi Business Insider’ın haberine nazaran Facebook, kullanıcıların artık profillerinde bazı şahsî bilgileri paylaşmasını istemeyecek. Bu, daha evvel görebildiğimiz bilgilerin artık hesaplarda karşımıza çıkmayacağı manasına geliyor.

Facebook, profillerdeki dini ve siyasi görüş, cinsel yönelim ve adres kısımlarını kaldırıyor

Gelen bilgilere nazaran ABD merkezli platform, kullanıcıların profillerinde yer alan ‘Dini Görüş’ kısmının yanı sıra cinsel yönelimleri belirtmek için kullanılan ‘İlgi duyduklarım’ kısmını de platformdan kaldırma kararı aldı.

Business Insider’a konuşan bir şirket sözcüsü de bu gelişmeyi doğruladı. Bu iki kısmın dışında ‘Siyasi Görüş’ ve ‘Adres’ kısımlarının da artık Facebook profillerinde yer almayacağı, başka ferdî bilgilerin ise kalmaya devam edeceği belirtildi. Tanınan toplumsal medya platformu neden bu şekil bir karar aldığını açıklamazken, değişikliklerin 1 Aralık 2022 tarihinden itibaren yürürlüğe gireceğini ekledi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu