Haber

Balıkesir Çarşısı Adıyaman’da dualarla açıldı

Balıkesir Çarşısı Adıyaman’da dualarla açıldı

ADIYAMAN Adıyaman’da kurulan Balıkesir Çarşısı dualarla açıldı.

Adıyaman’da meydana gelen depremden etkilenen esnaf için Balıkesir Valiliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından çarşı kuruldu. Adıyaman Lisesi’nin Gölbaşı Caddesi üzerinde bulunduğu alana yapılan 86 adet betonarme iş yeri, 6 Şubat depreminde işyerleri ağır hasar gören veya yıkılan esnaflara teslim edildi. Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne gelen talepler çerçevesinde Balıkesir Valiliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan iş yerlerinin anahtarları noter huzurunda çekilen kura ile teslim edildi.

Anahtarların teslim edilmesinin ardından Balıkesir Çarşısı açıldı.

Açılışa Koordinatör Vali Ali Mantı, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman ve Balıkesir kurum ve kuruluş yöneticileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, “Büyük bir üzüntü içindeyiz, üzgünüz, üzgünüz. Ama bir yandan da hayatın devamı için bu tür ticari alanlara ihtiyaç var. Bu anlamda Balıkesir Büyükşehir Belediyemize ve Balıkesir Valiliğimize teşekkür ediyoruz. En zor günümüzde yanımızda oldular. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz yaptığı konuşmada, “Valimizle birlikte buradaki yaraları sarmak ve onlara yardım etmek için 6 Şubat’ta Osmaniye’ye geldik. İkinci günün ardından Adıyaman’a geldik. Kurtarma çalışması yaptık. Valimiz. Bir gün arayıp Adıyaman’da çarşı yapalım dedik ve esnaf arkadaşlarımıza da duyurduk ve hep birlikte buraya çarşı yapmaya karar verdik. Bize yer gösterdiler ve o gün burada arkadaşlarımızla birlikte yer belirledik.” Balıkesir’in bir hatırası olsun istedik. Keyifli bir çalışmaydı. Burada ticaret yapacak arkadaşlarımızın hayırlı ve bereketli işler yapmasını temenni ediyorum” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Adıyaman ile Balıkesir’in artık kardeş olduğunu, bundan sonraki süreçte de her türlü desteği vereceklerini vurguladı.

Koordinatör Vali Ali Mantı ve Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, yaraları sarmak için canla başla çalıştıklarını ve esnafı tekrar ayağa kaldırıp ticaretini sağlamak için çarşı kurduklarını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Balıkesir Çarşısı dualarla açıldı. Protokol üyeleri, açılışın ardından çarşının esnafıyla bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu